Obzor.cz >> Výrobky >> Vypínače a zásuvky >> Termostaty, PIR čidla

Termostaty, PIR čidla

Termostaty jsou technická zařízení udržující v našich domovech stálou teplotu. Mohou ovládat vytápění. Lokálním vytápěním si sám majitel ovládá zdroj tepla na příslušnou teplotu. Nejčastějším zdrojem tepla bývá kotel (plynový, elektrický, kondenzační), který dle navolené hodnoty automaticky termostat sepne. Součástí každého termostatu je teplotní snímač, který měří okolní pokojovou teplotu. Dále termostat obsahuje funkční tlačítka a další ovládací prvky, které slouží pro nastavení požadované teploty. Poslední součástí, kterou každý termostat obsahuje je relé. Na českém trhu jsou k dispozici termostaty analogové, digitální.

Všechny termostaty přispívají k tepelné pohodě domova a regulace teploty vám pomůže výrazně snížit náklady na vytápění.

Podlahové termostaty

Termostat podlahový se používá hlavně pro kontrolu teploty podlahového vytápění prostřednictvím externího senzoru.

Prostorové termostaty

Termostat prostorový umožňuje měření prostorové teploty vestavěným prostorovým senzorem a regulaci spínáním např. kotlů ústředního vytápění.

Kombinované termostaty

Jedná se o kombinaci podlahového a prostorového termostatu. Používá se např. při podlahovém vytápění, kdy prostorový senzor funguje jako hlavní a podlahový senzor slouží jako ochrana před přehřátím podlahy.

Bezdrátové termostaty

Bezdrátové termostaty slouží k regulaci teploty v místech, kde nechcete provádět nepříjemné bourací a zednické práce, nebo chcete použít komfortní a moderní systém regulace teploty. Bezdrátové termostaty přenáší data mezi vysílačem a přijímačem na frekvenci 868 MHz.

 

Termostaty a PIR na eshopu


 

Potřebujete objednat rámečky, kryty nebo přístroje zvlášť?

Jednotlivé vypínače, zásuvky, ovladače, sestavy a další sortiment termostatů, PIR čidel, bezdrátového ovládání atd. si můžete vybírat v konfigurátoru domovních vypínačů a pak je rovnou nakoupit. Rychle, přehledně a názorně. Vyzkoušejte!

Pokud máte zájem si prohlédnout či nakoupit moderní domovní vypínače či komplety domovních vypínačů, najdete je i na e-shopu.

Více fotografií a technické informace naleznete v katalogu Domovní elektroinstalace nebo napište na naše obchodní oddělení (odbyt@obzor.cz). Kontaktovat můžete i technickou podporu: 577 195 153, ots@obzor.cz.

Operátor Napište nám dotaz ?
x
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.