Obzor.cz >> Výrobky >> Drobné elektropříslušenství >> Elektropříslušenství

Elektropříslušenství

 

Kontaktní stěrací kartáčky k elektromagnetickým spojkám

Kontaktní stěrací kartáčky se používají v elektromagnetických spojkách, např. u jeřábů, obráběcích, tkalcovských a tiskárenských strojů apod.

Vyrábí se dva druhy:

  • pro suchý provoz (převodovky bez olejů)
    • měďnografitové stěrací kartáčky
  • pro mokrý provoz (převodovky v olejové lázni)
    • bronzové stěrací kartáčky a měděné stěrací kartáčky
kontaktní stěrací kartáček

 

Doporučený zatěžovací proud je 4A. V případě jiných požadavků doporučujeme konzultaci s výrobcem.

Kartáček s držákem se skládá z polyamidového držáku se závitem M18x1,5 mm, ve kterém je zalisované mosazné pouzdro s vodící drážkou proti pootočení kartáčku. V tomto pouzdře je uložen kartáček, jehož čidlo je vyrobeno z mosazi, elektrotechnické mědi nebo měďnografitové směsi.
V čidle je zapuštěno měděné sdělovací lanko, ke kterému je připájen šroub M4 odpružený tlačnou pružinou.

Kontaktní stěrací kartáčky se používají v elektromagnetických spojkách, např. u jeřábů, obráběcích, tkalcovských a tiskárenských strojů apod.

 

Brzdové spínače BS-01-D

Brzdové spínače nachází své uplatnění v automobilovém průmyslu pro ovládání motorových brzd, spínaní brzdových světel nebo jako kontrolní spínače. Spínače BS-01-D se používají v automobilovém průmyslu jako spínače brzdových světel, popř. jako jiné ovládací a kontrolní spínače. V polyamidovém těle spínače je umístěn rozpínací kontakt, jehož funkci zajišťuje tlačná pružina. K upevnění spínače slouží převlečená matice M12x1,5 Nm. Krytí spínače je IP00. Připojení je možné pomocí plochého násuvného spoje pro měděné vodiče dle normy ČSN EN 61210 (např. AMP konektory 6,3 mm). brzdový spínač

 

Spínač motorové brzdy SMB-01

Spínač SMB-01 se používá v automobilovém průmyslu pro ovládání motorové brzdy. Spínač je tvořen mikrospínačem MKO 16 03/18 s nádstavbou pro jeho spínání a zabudování do vozidla. Spínač je ovládán pákou, která je v dosahu u volantu vozidla na jeho pravé straně. Ze spínače jsou vyvedeny vodiče do svorkovnice plochého násuvného spoje pro měděné vodiče dle normy ČSN EN 61210 (AMP 6,35C). spínač motorové brzdy

 

Elektropříslušenství na eshopu »

 

Operátor Napište nám dotaz ?
x
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.